GÖKÇEBAĞ YÜRÜYÜŞ YOLU


Gökçebağ beldesinin batısındaki bahçelerin içinden başlayan yürüyüş yolunun uzunluğu gidiş-geliş 9 km'dir. Başlangıç noktası denizden yüksekliği 925 metredir. Patika son derece belirgin ve yürüyüşe uygun bir zemine sahiptir. Seyrek ağaçlı bir ormanın içinden geçen rota Botan Nehri'nin kollarından birinin oluşturduğu derin bir vadiyi karşıdan gören bir sırtta sona erer. Buranın denizden yüksekliği yaklaşık 850 metredir. "Basit" zorluk derecesindeki bu patikada su kaynağı bulunmamaktadır.

Yürüyüş yolu boyunca Turkcell, Vodaphone ve Avea cep telefonu hatları özellikle patikanın başlangıcında zayıf, devamında daha iyi çekmektedir. Yine de en iyi çeken nokta yürüyüş yolunun bittiği noktadır.

Siirt kent merkezinden Gökçebağ Yürüyüş Yolu'na giden yolu görmek için buraya tıklayın.Rotanın detaylarıYürüyüş yolu Gökçebağ beldesinin batısındaki bahçelerin arasından başlayarak vadiye doğru iniyor.


Vadinin batı yakasından ilerleyen yolun büyük kısmı Botan Vadisi'ndeki diğer bütün patikapardan farlklı olarak bol ağaçlı.


Yol Botan Nehri'nin bir kolunun oluşturduğu vadiye tepeden bakan bir noktada sona eriyor.


sponsor

Üste git